KALENDÁŘ AKCÍ
      1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31  

Chystáte svatbu?

Krásné místo s atmosférou reprezentačního sídla dvacátých let minulého století nabízí výjimečnou atmosféru pro výjimečné chvíle.

Svatební obřad v historickém objektu Vily Čerych v České Skalici lze pořádat v jakékoliv roční době. Od jara do podzimu v krásné vzrostlé zahradě, v zimních měsících či nepřízni počasí v hale.

6_6_2014 (9) dsc_0698 2014

Ke svému „ano“ si sami vyberete místo v zahradě. K nejromantičtějším místům patří altán či prostor u okrasného bazénu – vždy s výhledem na Vilu Čerych. Prožijte svůj nejkrásnější den v komorním a jedinečném prostředí po dobu, jakou si sami zvolíte.

Můžete využít dvou hodin jen pro Vás. Proběhne klidný obřad, poté focení a hosté mohou využít občerstvení a nebude jim dlouhá chvíle. Nebudete prožívat nepříjemný pocit, že Vám další svatba "dýchá na záda".

Další a velmi oblíbenou variantou je celodenní - víkendová svatba. Je možné si Vilu Čerych pronajmout třeba na celý víkend. Nemusíte řešit přesun na svatební obřad či na hostinu. Využijete variabilního prostředí interiéru a prostorné zahrady. Přespíte ve vile a celou svatbu si užijete na jednom místě a nemusíte myslet na čas!

 dsc_0036  dsc_0032   dsc_0833

Využijte doprovodných služeb pro ještě příjemnější průběh Vaší svatby

- welcome drink, společný slavnostní přípitek, občerstvení či rautové pohoštění

- květinová a svatební výzdoba

- pokoj pro novomanžele

- ubytování svatebních hostů

- hudba živá či reprodukovaná (zajišťují si sami svatebčané)

 

Více fotografií najdete zde: Svatby

Pohoštění při svatebním obřadu na zahradě či uvnitř vily

Pod vzrostlými stromy, u jezírka, altánu či v útulné Vile Čerych Vám bude připraveno občerstvení. Příjemně tak využijete čas během focení nebo ještě chvíli budete nasávat atmosféru kouzelného místa.

 

Svatební hostina ve vile

V prostorné jídelně s francouzskými okny a přímým vstupem na terasu bude pro Vás připravena slavností tabule. Z jídelny je výhled na okrasný bazén s lekníny a zahradu se vzrostlými stromy.

 

Pokoj pro novomanžele

Stylová ložnice z první republiky bude připravena pro novomanžele - květiny, šumivé víno a samozřejmě okouzlující pohled do zahrady. Nabízíme i možnost ubytování pro svatební hosty.

 

Rezervace obřadu na matrice

Civilní obřad je nutno rezervovat na Městském úřadě Česká Skalice, kontakt: Matrika Česká Skalice, telefon: 491 490 032, e-mail: matrika@ceskaskalice.cz.

V případě církevního obřadu může oddávat kdokoliv, kdo má zmocnění.

Rezervace obřadu ve Vile Čerych

Zaujalo Vás toto kouzelné místo? Přijďte se projít po zahradě a nasát atmosféru doby první republiky, třeba se rozhodnete prožít svůj vysněný den právě ve Vile Čerych. Bude nám ctí. Volejte na telefon: +420 773 966 939 nebo pište na svatby@vilacerych.cz

 

Všeobecná podmínka pro Vilu Čerych:

zakončení venkovní hudební produkce maximálně ve 22 hodin.

 ****************************************************************************

„ Pověry… nebo ne?“

Každá nevěsta by měla mít ve svatební den:

*        něco nového jako symbol nového začátku

*        něco starého jako symbol zachování rodinné tradice

*        něco půjčeného jako symbol toho, že si bude brát k srdci i rady jiných

*        něco modrého - modrá znamená věrnost, lásku a dlouhý život

Co u nás najdete, budete-li chtít

Svatební věnec ozdobený přírodními či umělými materiály, pentlemi, květinami a umístěný na dveřích nevěstina domu symbolizuje slávu, čest a radost. Doporučuje se použít břečťan, který symbolizuje věrnost, přátelství, stálost a vytrvalost.

Svatební brána vždy vyzývá k tomu, aby se jí prošlo. Slouží zároveň jako ochrana a symbolicky znázorňuje přechod mezi dvěma světy, mezi světem známým a neznámým. Stejně jako věnec by měla být bohatě zdobená květinami, břečťanem a pentlemi a vzbuzovat veselou a radostnou náladu.

Svatební špalír - svatební hosté vytváří po obřadu uličku, kterou musí oba novomanželé projít. Přitom se jim svatebčané mohou snažit nenásilně v cestě zabránit. Symbolikou je společné překonání nesnází.

Aby bylo novomanželům dopřáno mnoho potomků a hojnosti, zasypou je svatební hosté po obřadu rýží, čočkou či plátky růží. Dnes se často používají také speciálně upravené svatební bublifuky, které nezanechávají fleky na šatech svatebních hostů a zároveň vypadají moc hezky na svatebních fotkách.

Svíčka je symbolem světla a ohně. Už odnedávna se používá při chrámových obřadech, ke kterým svatba nepochybně patří. Svatební svíčka by měla být nejen na obřadu, ale i na hostině. Plamen svíčky vypovídá o budoucím manželství. Pokud je plamen klidný a netřepetá se, bude klidné a harmonické i manželství. Třepetavý a prskající plamen předpovídá bouřlivé manželství.

 

Kalendář akcí

06. září 2019
BEZ NÁS

1. členská výstava Spolku Východočeský fotograf.

13. září 2019
Den otevřených dveří

Přijďte se podívat do prostor, které dýchají prvorepublikovou atmosférou-komentované prohlídky.

30. září 2019
LEVNĚJI nebo KVALITNĚ?

Jak hodnotit veřejnou zakázku nejen podle ceny? Půldenní kurz.

zobrazit všechny akce

Řekli o nás...

"Ušlechtilost bratrů Ladislava a Jiřího Čerychových není běžným jevem. Rodinnou vilu darovali organizaci podporující subjekty, které poskytují pomoc ohroženým a znevýhodněným skupinám. Oceňuji záměr dárců, aby se objekt využíval k neziskovým a vzdělávacím cílům a k rozvoji evropské spolupráce. Výsledky práce budou tak ku prospěchu města i Euroregionu." velvyslanec Evropské unie v ČR Jeho Excelence Ramiro Cibrián; při slavnostním předávání Vily v roce 2001