Chystáte svatbu?

Krásné místo s atmosférou reprezentačního sídla dvacátých let minulého století nabízí výjimečnou atmosféru pro výjimečné chvíle.

Svatební obřad v historickém objektu Vily Čerych v České Skalici lze pořádat v jakékoliv roční době. Od jara do podzimu v krásné vzrostlé zahradě, v zimních měsících či nepřízni počasí v hale.

6_6_2014 (9) dsc_0698 2014

Ke svému „ano“ si sami vyberete místo v zahradě. K nejromantičtějším místům patří altán či prostor u okrasného bazénu – vždy s výhledem na Vilu Čerych. Prožijte svůj nejkrásnější den v komorním a jedinečném prostředí po dobu.

Velmi oblíbenou variantou je celodenní - víkendová svatba. Je možné si Vilu Čerych pronajmout třeba na celý víkend. Nemusíte řešit přesun na svatební obřad či na hostinu. Využijete variabilního prostředí interiéru a prostorné zahrady. Přespíte ve vile a celou svatbu si užijete na jednom místě a nemusíte myslet na čas!

 dsc_0036  dsc_0032   dsc_0833

Využijte doprovodných služeb pro ještě příjemnější průběh Vaší svatby

- welcome drink, společný slavnostní přípitek, občerstvení či rautové pohoštění

- květinová a svatební výzdoba

- pokoj pro novomanžele

- ubytování svatebních hostů

- hudba živá či reprodukovaná (zajišťují si sami svatebčané)

 

Více fotografií najdete zde: Svatby

 

Svatební hostina ve vile

V prostorné jídelně s francouzskými okny a přímým vstupem na terasu bude pro Vás připravena slavností tabule. Z jídelny je výhled na okrasný bazén s lekníny a zahradu se vzrostlými stromy.

 

Pokoj pro novomanžele

Stylová ložnice z první republiky bude připravena pro novomanžele - květiny, šumivé víno a samozřejmě okouzlující pohled do zahrady. Nabízíme i možnost ubytování pro svatební hosty.

 

Rezervace obřadu na matrice

Civilní obřad je nutno rezervovat na Městském úřadě Česká Skalice, kontakt: Matrika Česká Skalice, telefon: 491 490 032, e-mail: matrika@ceskaskalice.cz.

V případě církevního obřadu může oddávat kdokoliv, kdo má zmocnění.

Rezervace obřadu ve Vile Čerych

Zaujalo Vás toto kouzelné místo? Přijďte se projít po zahradě a nasát atmosféru doby první republiky, třeba se rozhodnete prožít svůj vysněný den právě ve Vile Čerych. Bude nám ctí. Volejte na telefon: +420 773 966 939 nebo pište na svatby@vilacerych.cz

 

Všeobecná podmínka pro Vilu Čerych:

zakončení venkovní hudební produkce maximálně ve 22 hodin.

 ****************************************************************************

„ Pověry… nebo ne?“

Každá nevěsta by měla mít ve svatební den:

*        něco nového jako symbol nového začátku

*        něco starého jako symbol zachování rodinné tradice

*        něco půjčeného jako symbol toho, že si bude brát k srdci i rady jiných

*        něco modrého - modrá znamená věrnost, lásku a dlouhý život

Co u nás najdete, budete-li chtít

Svatební věnec ozdobený přírodními či umělými materiály, pentlemi, květinami a umístěný na dveřích nevěstina domu symbolizuje slávu, čest a radost. Doporučuje se použít břečťan, který symbolizuje věrnost, přátelství, stálost a vytrvalost.

Svatební brána vždy vyzývá k tomu, aby se jí prošlo. Slouží zároveň jako ochrana a symbolicky znázorňuje přechod mezi dvěma světy, mezi světem známým a neznámým. Stejně jako věnec by měla být bohatě zdobená květinami, břečťanem a pentlemi a vzbuzovat veselou a radostnou náladu.

Svatební špalír - svatební hosté vytváří po obřadu uličku, kterou musí oba novomanželé projít. Přitom se jim svatebčané mohou snažit nenásilně v cestě zabránit. Symbolikou je společné překonání nesnází.

Aby bylo novomanželům dopřáno mnoho potomků a hojnosti, zasypou je svatební hosté po obřadu rýží, čočkou či plátky růží. Dnes se často používají také speciálně upravené svatební bublifuky, které nezanechávají fleky na šatech svatebních hostů a zároveň vypadají moc hezky na svatebních fotkách.

Svíčka je symbolem světla a ohně. Už odnedávna se používá při chrámových obřadech, ke kterým svatba nepochybně patří. Svatební svíčka by měla být nejen na obřadu, ale i na hostině. Plamen svíčky vypovídá o budoucím manželství. Pokud je plamen klidný a netřepetá se, bude klidné a harmonické i manželství. Třepetavý a prskající plamen předpovídá bouřlivé manželství.

 

Kalendář akcí

07. červen 2020
Víkend otevřených zahrad

Komentované prohlídky zahrady u Vily Čerych.

zobrazit všechny akce

Řekli o nás...

"Nikdy nezapomenu, jak jsem tam přijela prvně...je úžasné pozorovat, jak obrovský kus práce se za ty roky podařilo udělat. Ještě jednou díky, pane Čerychu, za ten velkorysý dar této zemi a České Skalici. Je to nádherné místo, které si své místo na mapě Evropy rozhodně zaslouží." Markéta Strouhalová, facebook 27. 5. 2015