Značka spolehlivosti


KALENDÁŘ AKCÍ
          1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31            

Dobrovolníci

Firemní dobrovolnictví

Spolupracujeme s platformou Byznys pro společnost BPS_RGB

a portálem www.zapojimse.cz logo_zapojim_se

 

Firemní dobrovolnictví je dnes pro stále větší množství firem smysluplná a běžná forma naplňování jejich společenské odpovědnosti. Firemní dobrovolnictví přináší užitek všem zapojeným stranám. Firma poskytne práci, čas a znalosti svých zaměstnanců. Zaměstnanci pomohou tam, kde je to opravdu potřeba a získají obohacující zkušenost s veřejně prospěšnou organizací, což působí na rozvoj jejich hodnot a pozitivní vztah k zaměstnavateli.

Firemní dobrovolníci nás pravidelně navštěvují především z větších firem (ČEZ, Vodafone, ČSOB, Česká spořitelna, Hilti, Allianz…). Děkujeme jim za přízeň a odvedenou práci!

 

Z činnosti firemních dobrovolníků ve Vile Čerych:

"Svou prací nám dobrovolníci pomáhají odstraňovat léta odkládané práce, na které nikdy nezbyde v běžném provozu čas. O to víc nás potom těší výsledek!"

******************************************************************************

"Někdy nám přijdou jako andělé, kteří v pravý čas přijdou na pomoc, když už si říkáme, že letos se nám zahradu Vily Čerych snad nepodaří ani udržet v pořádku."

******************************************************************************

"Dobrovolnický den je pro zahradu Vily Čerych dnem „oživení“. Dobrovolníci tu vždy odvedou pořádný kus práce. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. Dámy se pustily s vervou do nesnadného úkolu – zbavit dřevěný altán nánosů špíny a mechu. Během dne altán začínal opět svítit bílým nátěrem. Sami bychom takovou práci dělali minimálně jeden týden. DÍKY za VAŠI POMOC."   

******************************************************************************     

"Dobrovolníci zastanou spoustu práce, proto se na ně vždycky těšíme a musíme se na ně důkladně připravit, aby neměli pocit, že zahálejí. Kromě toho se vždy zajímají i o příběh a smysl celého projektu. Rádi po skončení práce vyslechnou příběh Vily a absolvují krátkou prohlídku."

Chceš být dobrovolníkem?

Dobrovolník – „anděl“, který nezištně pomáhá, podporuje a šíří dobrou věc.

Chcete se naučit novým věcem, získat nové zkušenosti, přátele, kontakty nebo si jenom připsat další řádek do životopisu? Pojďte nám pomoci do Vily Čerych. Můžete si sami vybrat odvětví, ve kterém byste nám chtěli pomoci. Když se vám u nás bude líbit, může dojít k další vzájemné spolupráci. Chceme se nejdříve se svými budoucími kolegy pořádně poznat a po pozici dobrovolníka může následovat pozice placeného spolupracovníka na DPP a později i zaměstnanecký poměr na částečný nebo i celý úvazek. Tato praxe se nám osvědčila a dále v ní chceme pokračovat.

Můžeme vám nabídnout úhradu nákladů spojených s cestou na místo výkonu činnosti. Také za vás zaplatíme případné zajištění stravy a ubytování, každý případ posoudíme individuálně. Samozřejmě vám poskytneme pojištění dobrovolníka a vydáme vám potvrzení o rozsahu a obsahu vykonané činnosti.

Pro dobrovolníky nabízíme tyto možnosti činností:

  • Pomocné práce při organizaci kulturních a společenských akcích pořádaných ve Vile, ale i mimo ni
  • Pomocné práce při realizaci výukových vzdělávacích programů, především ekologických
  • Pomoc při propagaci a PR správa facebookových stránek, pomoc při psaní reportáží a tiskových zpráv, focení při akcích, …
  • Pomocné práce administrativní při psaní žádostí o dotace, ale i při realizaci podpořených projektů
  • Pomocné práce v účetnictví, třídění a archivace dokladů
  • Práce při obnově a údržbě Vily Čerych
  • Práce v regionálním informačním centru, obsluha klientů, doplňování a aktualizace databází

Termíny a časový rozsah pracovních činností záleží na osobní domluvě a jsou volně přizpůsobitelné

Kontakt: Jiří Kmoníček - koordinátor dobrovolníků, tel.: +420 491 426 600, jiri.kmonicek@centrumrozvoje.eu

 

 

 

Kalendář akcí

10. leden 2019
Zimní pohlazení – koncert ZUŠ

Koncert žáků ZUŠ-zpěv a zobcové flétny.

17. leden 2019
Severní Indie

Cestopisná přednáška.

18. leden 2019
Relaxační malování „Labutí láska“

Přijďte relaxovat malováním s Danou Činčarovou.

zobrazit všechny akce

Řekli o nás...

"Štědrý dar bratří Čerychů je významným činem dokládajícím více než zřetelně, že restituce mohou přispět nejen k narovnání starých křivd, ale i k obecnému prospěchu, o jehož rozkvět Nadace rozvoje občanské společnosti pečuje. Dar přichází v pravý čas, v době, kdy se diskutuje o dalším směřování české společnosti." děkan Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové pan Vladimír Wolf, při slavnostním předávání Vily v roce 2001